Звернення міського голови Тернополя з нагоди 90-річного ювілею професора Івана Сміяна

Шановні тернополяни!

Сьогодні виповнюється 90 років від дня народження українського вченого у галузі медицини, висококваліфікованого педіатра – Сміяна Івана Семеновича.

Своєю працею та науковою діяльністю Ім’я професор Сміян на весь світ прославив  Тернопіль та Україну. Його ім’я занесене до книги «2000 найвидатніших людей століття» Інтернаціонального біографічного центру Кембриджського університету.

Значну частину свого життя Іван Семенович працював у Тернопільському державному медичному інституті імені академіка І. Я. Горбачевського.

Професор зробив значний внесок у розвиток української педіатричної науки. Підготував 4-ох докторів та 39 кандидатів наук, є автором понад 100 книг медичного і літературно-художнього спрямування, більше 700 наукових публікацій.

Сміян багато років очолював Тернопільську обласну асоціацію педіатрів та спеціалізовану вчену раду із захисту дисертацій, є членом редколегій чисельних наукових видань.

Пройшовши складний шлях професійного зростання, Іван Семенович – заслужений працівник вищої школи України, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, академік Академії вищої школи України та Міжнародної академії інтегрованої антропології, лауреат Золотої медалі фонду миру та Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди, Почесний професор Тернопільського державного медичного університету. Нагороджений орденом «Знак пошани», знаком «Відмінник охорони здоров’я», грамотами та пам’ятним знаком МОЗ України.

Громада Тернополя пишається тим, що великий медик та науковець працює саме у нашому місті.

Сердечно вітаючи з поважним ювілеєм від імені нашої громади, міської ради та від себе особисто, висловлюю щиру подяку Івану Семеновичу за щоденну кропітку працю, яку Він з любов’ю та старанністю виконує заради блага і здоров’я ближніх. За той взірець професіоналізму, людяності та мудрості, який професор Сміян усім своїм життям подає молодому поколінню.

 

Міський голова Тернополя                              Сергій Надал