Вітання очільника Тернополя Сергія Надала з 100-літтям Незалежності Польщі

Шановні учасники польського товариства, друзі!

Щиро вітаю польську громаду Тернополя та всю польську націю з великим Днем – 100-літтям Незалежності Польщі.

11 листопада 1918 року – визначна дата, яка започаткувала нову епоху відродження незалежної польської держави. Польський народ століттями боровся за відновлення своєї незалежності і домігся свого. Боровся за незалежність, яку у Польщі забрала Російська імперія. Імперія, яка також віками боролася з українською незалежністю. І така спільна історія єднає українську та польську нації. І про це не можна забувати.

Особливо сьогодні, коли імперська шовіністична Росія знову намагається силою знищити прагнення вільних народів до незалежності та демократії.  Тому всі політики, які намагаються штучно розбурхати нове українсько-польське протистояння, мають усвідомити, що переможцем тут може бути лише новітня Російська імперія. І мені дуже приємно, що на прикладі Тернополя ми показуємо, як мають розвиватися стосунки між українським та польським народами-побратимами.

Польська громада Тернополя – це органічна частина нашого міста, доповнює культурне, політичне та соціально-економічне життя Тернополя. Я пишаюся тим, що в нашому місті живуть такі активні, працьовиті та відповідальні тернополяни польської національності.  

Більше того, Тернопіль є одним з найбільш активних українських міст із розвитку міжнародної співпраці з Польщею. У тому числі з нашими польськими містами партнерами та побратимами.

Українській та польський народи – це народи-побратими. І ніякі штучні провокації, організовані з-за східного кордону України, не зможуть розірвати це побратимство.

Як говорив Герой Польщі Юзеф Пілсудський: «Без незалежної України неможлива незалежна Польща». Це довела історія.  Від себе додам: «Без незалежної Польщі неможлива незалежна Україна».

З Днем незалежності Польщі, друзі!

Бажаю Всім нам, щоб справжня дружба та співпраця між українським та польським народами тривала віками!

 

З повагою

міський голова Тернополя                                              Сергій Надал