Вітання очільника Тернополя з Днем вишиванки

Шановні тернополяни, українці, друзі!

Щиро вітаю Вас з Всесвітнім Днем Вишиванки! Це свято завжди відбувається в третій четвер травня – робочий день тижня. Саме у робочий день, щоб підкреслити, що вишиванка є органічною частиною життя українців, а не вдягається тільки для важливих та святкових подій.

З одного боку, це молоде свято, яке започаткувала у 2006 році проста студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. Однак, традиція вшановувати вишиванку сягає часів Трипільської цивілізації. Адже, для українця вишиванка – не просто одяг.

Українська вишиванка - це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

Вишиванка – це символ єдності України. Різноманітна у вишивці, але єдина за духом, українська вишита сорочка єднає українців від Галичини до Донбасу, від Волині до Криму.

У цей день бажаю Вам, щоб українська вишиванка щодня охороняла Вас, щоб благословляла на щасливе життя, на служіння Богу та своїй рідній землі.

Нехай українська Вишиванка – огорне всіх нас теплом тисяч поколінь українців!

 

З повагою –

міський голова Тернополя                                                                                      Сергія Надал