Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Зміни в законодавстві:
Зміни у виробничому календарі
07 грудня 2017;  автор: admin

1 грудня 2017 року у газеті “Голос України” опубліковано Закон України “Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів” від 16.11.2017 № 2211-VIII. Як результат маємо додатковий святковий день 25 грудня - день, коли християни західного обряду святкують Різдво Христове.

До цих змін в Україні вихідним було лише 7 січня, коли відзначають Різдво Христове за юліанським календарем. Водночас Різдво Христове за григоріанським календарем, яке відзначають не лише католики, але й протестанти, було в Україні робочим днем. За даними авторів Закону, на сьогодні кількість католицьких і протестантських громад в Україні складає близько 11 тис. - 30% від усіх українських релігійних організацій. Віряни цих обрядів святкують Різдво Христове за григоріанським календарем, тобто 25 грудня.

“Необхідно забезпечити права значної частини населення України на святкування Різдва Христового того дня, який відповідає їх релігійним та світоглядним переконанням, і долучити цей день до числа офіційних святкових днів України”, - йшлося у пояснювальній записці до даного Закону.

Передбачається, що Закон сприятиме кращому порозумінню між християнськими релігійними громадами як в межах України, так і за кордоном, а також допоможе оптимізувати святкування Різдва Христового та Нового року.

Водночас вищевказаним Законом скасовано святковий день 2 травня, а 1 травня (День праці) залишатиметься святковим.

 

Юридичний відділ

Тернопільського об'єднаного  управління Пенсійного

фонду України Тернопільської області