Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Інформація для пенсіонерів:
Чи зараховується до страхового стажу час догляду за особою похилого віку?
11 жовтня 2017;  автор: admin

За статтею 24 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) страховий стаж – це період (строк), упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

Пунктом 14 ст. 11 Закону № 1058 передбачено, що загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають, зокрема, непрацюючі працездатні особи, які доглядають за особою похилого віку, котра за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи одержують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Для осіб, зазначених п. 14 ст. 11 Закону № 1058, страхувальниками є органи, які виплачують допомогу. Відомості про застрахованих осіб подаються до територіального органу Пенсійного фонду страхувальником.

Отже, якщо Ви є працездатною особою, не працюєте, доглядаєте за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та одержуєте в управлінні соціального захисту населення відповідну допомогу (компенсацію), час такого догляду буде зарахований до Вашого страхового стажу за даними системи персоніфікованого обліку.

 

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області