Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Інформація для пенсіонерів:
Чи враховується період догляду за дитиною -інвалідом до стажу піклувальника?
04 вересня 2017;  автор: admin

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) територіальні органи Пенсійного фонду України обчислюють страховий стаж відповідно до вимог Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до 01.01.2004р. – на підставі документів та порядку, визначеному законодавством, що діяло до 01.01.2004р. Водночас положення щодо сплати страхових внесків страхувальниками за осіб, які здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, набрало чинності з 01.01.2005 р.

Отже, час догляду за дитиною - інвалідом до 01.01.2005р. зараховується до страхового стажу згідно зів статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на підставі документів, визначених Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637. Такими документами є: акт обстеження фактичних обставин здійснення догляду; документ, що засвідчує перебування на інвалідності дитини-інваліда (виписка з акта огляду медико-соціальної експертної комісії, медичний висновок, пенсійне посвідчення, посвідчення одержувача допомоги або довідка органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду , інші документи).

Акт обстеження фактичних обставин здійснення догляду складається органами Пенсійного фонду України на підставі відомостей житлово-експлуатаційних або інших організацій за місцем проживання (реєстрації), сільських, селищних рад, опитування осіб, за якими здійснюється догляд, та їхніх сусідів, інших даних.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області