Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Інформація для пенсіонерів:
Виплата пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні
16 серпня 2017;  автор: admin

Статтею 48 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) передбачено виплату пенсіонеру, який перебуває на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), 25% призначеної пенсії. Решту його пенсії перераховують установі (закладу), в якій пенсіонер перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховують на банківські рахунки цих установ і спрямовують виключно на поліпшення умов проживання в них пенсіонерів.

Якщо в пенсіонера, який перебуває у відповідній установі (закладі) на повному державному утриманні, є непрацездатні члени сім’ї, що перебувають на його утриманні, пенсію виплачують у такому порядку: 25% пенсії – самому пенсіонерові, інша частина його пенсії, але не більше як 50% призначеного розміру – зазначеним членам сім’ї, а решта – установі, (закладу), в якій пенсіонер перебуває на повному державному утриманні.

Непрацездатними членами сімї є:

1)     чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону;

2)     діти, які не досягли 18 років або старші за цей вік, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років;

3)     діти, які навчаються за денною формою навчання – до закінчення навчання такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж досягнення ними 23 років, і діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні

Якщо особа, яка перебуває на повному державному утриманні, є дитиною померлого годувальника і отримує відповідну пенсію, її розмір за час перебування на повному державному утриманні встановлюється в сумі 50% призначеної пенсії. Дітям, які втратили обох батьків, за час перебування у спеціалізованих установах, закладах на державному забезпеченні, пенсія не зменшується і виплачується в повному обсязі.

Дітям, які одержують пенсію у зв’язку з втратою годувальника і перебувають на повному державному утриманні, 50% пенсії перераховують на їхні особисті рахунки в установах банків (дітям-сиротам – 100%). Іншу частину пенсії за заявою опікуна (піклувальника) перераховують на рахунок установи (закладу), в якій дитина перебуває на повному державному утриманні.

Крім того, статтею 48 Закону визначено, що у випадках, коли розмір пенсії пенсіонера перевищує вартість утримання у відповідній установі (закладі), після надання адміністрацією установи довідки про вартість утримання в разі необхідності проводиться зміна розмірів частини пенсії, що підлягає перерахуванню відповідній установі (закладу), і частини пенсії, яку виплачують самому пенсіонерові, таким чином, аби установі перераховувалася сума, що не перевищує вартість утримання пенсіонера.

 

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області