Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Інформація для пенсіонерів:
Виплата пенсії за довіреністю
25 липня 2017;  автор: admin

Якщо людина з якихось причин не може особисто отримувати пенсію (перебування за кордоном, хвороба, тимчасово переїхала до родичів в іншу область), вона може написати доручення на конкретну особу, аби та отримувала її кошти.

Відповідно до ч.2 ст. 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне  пенсійне страхування», пенсія може виплачуватись за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності, за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

Довіреність на одержання пенсії засвідчується нотаріально, організацією, в якій довіритель працює або навчається, житлово-експлуатаційною організацією за місцем його проживання, а також адміністрацією  стаціонарної  лікувально-профілактичної  установи,  в якій він перебуває на лікуванні. Довіреності осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, засвідчуються начальниками відповідних установ. Довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування.

Строк довіреності встановлюється у довіреності. Довіреність без зазначення дати її вчинення вважається недійсною. За довіреностями, засвідченими стаціонарними, лікувально-профілактичними закладами, виплата пенсії здійснюється один раз, після чого довіреність підлягає переоформленню. Термін дії довіреності визначає сама людина, наприклад, один, три чи п’ять років. Але щороку пенсіонер повинен особисто подавати в органи Пенсійного фонду заяву на продовження виплати пенсії за цим дорученням. Дана вимога спрямована на унеможливлення випадків незаконного отримання пенсійних виплат третіми особами.

Якщо пенсіонер з якихось причин не може особисто поновити заяву про отримання грошей за дорученням і не отримує призначену пенсію протягом шести місяців поспіль, виплата пенсії припиняється. Для відновлення виплати пенсії пенсіонеру потрібно звернутися з заявою про поновлення виплати в органи Пенсійного фонду.

При виплаті пенсії за довіреністю перевіряється правильність її оформлення і виплачується пенсія особі, на яку оформлена довіреність.

 

Людмила Радковська

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області