Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Інформація для пенсіонерів:
Переваги впровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій
29 червня 2017;  автор: admin

Впровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій на базі електронної пенсійної справи в Тернопільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області розпочалося з 1 липня 2016 року. І вже незабаром буде здійснено повний перехід на роботу в цій підсистемі. Процес обробки пенсійної документації завдяки новітнім технологіям став максимально автоматизованим.

Поступово на заміну паперовим пенсійним справам, які наразі зберігаються в архівних приміщеннях і займають багато місця, приходять електронні пенсійні справи. Вже сьогодні, звертаючись за призначенням пенсії, заявником подаються оригінали документів, зокрема: паспорт, довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, трудова книжка, інші необхідні документи, які скануються спеціалістом пенсійної служби, та стають основою його електронної пенсійної справи. Наразі при зверненні за пенсією до органів Фонду заявникам не потрібно власноруч заповнювати бланк заяви, як це було раніше, за нього в автоматизованому режимі її сформує спеціаліст фронт-офісу, а заявнику залишиться лише перевірити внесені в заяву відомості та засвідчити їх своїм підписом.

Призначення пенсії відбуватиметься в централізованій системі, яка є єдиною для всіх територіальних управлінь Фонду. Сучасні веб-технології дозволяють автоматично внести в електронну пенсійну справу дані із системи персоніфікованого обліку та провести розрахунок пенсії. Відомості про страховий стаж і заробітну плату, нараховану застрахованій особі з 1 липня 2000 року, потрапляють в електронну пенсійну справу, умовно кажучи, шляхом натисканням однієї клавіші. Нова система має можливість аналізувати призначення пенсії за всіма варіантами, на які має право особа, та обрати найвигідніший. Інформація про особу, що міститься в електронній пенсійній справі, надійно захищена.

Варто зазначити, що ця система значно розширює можливості дистанційного обслуговування громадян.

При переході на централізовану систему призначення та виплати пенсій пенсіонер через свій персональний кабінет на веб-порталі Пенсійного фонду України за допомогою електронного цифрового підпису отримає доступ до своєї електронної пенсійної справи і зможе, не виходячи з дому, переглянути складові своєї пенсійної виплати та, при необхідності, подати звернення чи заяву. Відтак, завдяки цьому значно спрощується процедура надання послуг.

 

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області