Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Інформація для пенсіонерів:
Наукові пенсії
26 травня 2017;  автор: admin

Пенсія науковим (науково-педагогічним) працівникам за нормами Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі – Закон 848) призначається за певних умов:

  1. 1.     досягнення пенсійного віку: чоловіки – 62 роки, жінки – віку, визначеного статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

При цьому до досягнення 62-річного віку право на пенсію за віком мають чоловіки – наукові (науково-педагогічні) працівники 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

  • 60 років – які народилися до 31 грудня 1952 року включно:
  • 60 років 6 місяців – які народилися з 1 січня 1953 року до 31 1953 року включно;
  • 61 рік – які народилися з 1 січня 1954 року до 31 грудня 1954 року включно;
  • 61 рік 6 місяців – які народилися з 1 січня 1955 року до 31 грудня 1955 року включно;

2. наявність страхового стажу:

3. для чоловіків – 35 років,

4. для жінок – 30 років;

5. наявність наукового стажу:

6.для чоловіків – 20 років,

7. для жінок – 15 років;

8. звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника або укладення після досягнення пенсійного віку страхового трудового договору (контракту).

До стажу наукової роботи зараховується час на посадах, визначених статтею 35 Закону 848.

Крім того, статтею 34 Закону 848 передбачено, що наукові (науково – педагогічні) працівники, аспіранти та докторанти можуть направлятися науковими установами (вищими навчальними закладами) на наукове стажування, зокрема довгострокове, до інших наукових установ та вищих навчальних закладів, у тому числі за кордон, на строк до двох років. При цьому час наукового стажування, у тому числі в іноземній науковій установі (вищому навчальному закладі), за умови сплати страхових внесків відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зараховується до наукового стажу.

До стажу наукової роботи зараховується також час роботи наукових (науково-педагогічних) працівників на посадах, зазначених у статті 118 Кодексу законів про працю України. Це стосується працівників, звільнених з роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державні органи, а також партійні, профспілкові, комсомольські, кооперативні та інші громадські організації. Час роботи наукових (науково-педагогічних) працівників на виборних посадах зараховується до наукового стажу за умови, що виборній роботі безпосередньо передувала і після неї слідувала робота на посаді наукових та науково-педагогічних працівників або робота особи, яка має науковий ступінь і працювала (продовжує працювати) за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, за якою присуджено науковий ступінь.

Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 60 відсотків від суми заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (внески).

Світлана Руцька

заступник начальника відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 в м.Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області