Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
До відома платників:
Виконавчий збір
08 грудня 2017;  автор: admin

Виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України. Законом України “Про виконавче провадження” передбачений вичерпний перелік підстав, коли виконавчий збір не стягується.

Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання рішень інших органів - сукупність дій органів і посадових осіб,  що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені  Законом України “Про виконавче провадження”, нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених законом та іншими нормативно-правовими актами. Виконавчі дії це певні заходи примусового виконання рішень, такі як звернення стягнення на майно боржника, на заробітну плату, вилучення майна тощо.

Бувають випадки, коли державний виконавець на виконання рішення суду відкрив виконавче провадження та не вчинив жодних дій для примусового виконання рішення. Може пройти місяць, два, три а виконавець не проводить виконавчі дії, проте погрожує стягненням виконавчого збору.

Верховний суд України прийшов до висновку, що право на стягнення виконавчого збору не виникає, якщо боржник добровільно виконав рішення суду, при цьому виконавець не провів будь-яких примусових виконавчих дій, а тільки виніс постанову про відкриття виконавчого провадження та постанову про стягнення виконавчого збору. Тобто для стягнення виконавчого збору з боржника державний виконавець повинен вчинити виконавчі дії, а не тільки винести постанови.

 

Юридичний відділ

Тернопільського об'єднаного управління

Пенсійного фонду України

Тернопільської області