Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
До відома платників:
Легалізація робочого місця та заробітної плати працівника
03 лютого 2017;  автор: admin

Основною метою прийняття ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» є легалізація відносин у сфері зайнятості та оплати праці.

Застерігаємо роботодавців від зловживань, скажімо, в оформленні працівника на півставки чи на неповний робочий день. Адже Зконом передбачено методи контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення (перевірки на підприємствах), а також накладання штрафів за його порушення. Так, за виявлену невідповідність (наприклад: людина працює повний робочий день, а оформлена як на неповний) каратимуть штрафом у сотні тисяч гривень.

За недопуск відповідальних осіб на підприємство для здійснення перевірки також передбачені штрафні санкції.

За недопущення до проведення перевірки юридичні та ФОПи повинні будуть платити штраф:

- в розмірі до трьох «мінімалок» (у 2017 році – 9 600 грн.) – у всіх випадках недопущення інспекторів до перевірки (крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплат в «конверті»);

- в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (320 000 грн.) – у разі недопущення держінспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску.

Відтепер важливо не тільки скільки років людина працювала, а й протягом якого періоду вона сплачувала страхові внески до Пенсійного фонду і з якого заробітку сплачувались ці внески.

Також, однією з головних і найважливіших умов соціального страхування, яка стосується включення періодів трудової діяльності кожної людини до її страхового стажу, є щомісячна сплата роботодавцями єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів Державної фіскальної служби України.

Раніше, кожного разу, якщо ви хотіли мати інформацію про сплачені страхові внески, треба було особисто звертатись до будь-якого органу Пенсійного фонду України. Сьогодні, сучасні інформаційні технології дозволяють спростити таку процедуру. Треба лише одного разу звернутись до органу Пенсійного фонду з метою зареєструватись користувачем ВЕБ-порталом Пенсійного фонду України. А далі – справа за вами. Доступ до інтернет-ресурсів дозволить вам (стосовно себе) отримати інформацію з Державного реєстру застрахованих осіб про суми заробітку, з яких сплачено єдиний внесок та про періоди зарахування страхового стажу.

А ще знайте та пам’ятайте, права найманих працівників захищено статтею 16 вищезазначеного Закону, згідно з якою застраховані особи мають право вимагати від страхувальника (тобто від підприємства - роботодавця) сплати страхових внесків у повному обсязі, у тому числі в судовому порядку.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду нагадує, що кожна гривня несплачених внесків – це недоотримана пенсія застрахованою особою, а для конкретної людини може бути відсутність права на пенсійне забезпечення, втрата страхового стажу.

 

Олександра Рябуха

начальник відділу платежів до пенсійної системи

ТО УПФУ Тернопільської області