Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
До відома платників:
Пенсійний збір при купівлі валюти скасований
19 січня 2017;  автор: admin

Депутати вилучили з дохідної частини держбюджету на 2017 рік збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з купівлі іноземної валюти в готівковій формі. Про це свідчить Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 №1791-VIII.

Скасування 2% пенсійного збору з купівлі валюти для населення надасть можливість вивести з тіні близько 1 млрд. доларів. Про це повідомили експерти з питань публічних фінансів.

Скасування збору під час готівкових валюто обмінних операцій для фізичних осіб означає виконання Україною ще одного пункту програми співпраці з МВФ, є одним із кроків шляху до лібералізації валютного ринку та має позитивно вплинути на курсову стабільність.

Нагадаємо, з 2015 року Верховна Рада підвищила збір на обов’язкове держане пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти фізичними особами з 0,5 % до 2%.

Пенсійний збір під час купівлі іноземної валюти (ставка 2%) сплачували тільки фізичні особи, які купляли валюту лише в готівковій формі (крім фізичних осіб, які купували іноземну валюту для погашення кредитів).

Юридичні особи за всіма операціями з придбання та продажу валюти, як у готівковій, так і безготівковій формах, 2015 року пенсійного збору не сплачували.

 

Олександра Рябуха

начальк відділу платежів до пенсійної системи

ТО УПФУ Тернопільської області