Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
До відома платників:
Зарахування стажу приватним підприємцям
29 грудня 2016;  автор: admin

Час від часу до управління надходять звернення фізичних осіб - підприємців, щодо порядку зарахування стажу за період підприємницької діяльності та, зокрема, прохання зробити відповідний запис у трудову книжку.

Одразу слід заявити, що здійснення записів у трудовій книжці за період підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця не відноситься до компетенції органів Пенсійного фонду України.

Далі пояснюємо.

З 01.01.2004 вступив у дію Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” і з цього часу вживається поняття страхового стажу.

Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до частини 2 статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до частини 3 статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

У разі якщо зазначену доплату не було здійснено, страховий стаж розраховується шляхом складання пропорції фактично сплаченої суми страхових внесків до мінімального страхового внеску за відповідний місяць.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” мінімальний страхових внесок – це сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановленого законом на день отримання заробітної плати (доходу).

З набранням чинності Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” фізичні особи - підприємці сплачують єдиний соціальний внесок відповідно до статей 7 та 9 цього Закону.

 

 

Олександра Рябуха

начальник відділу платежів до пенсійної системи

ТО УПФУ Тернопільської області