Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Тернопільська ОДПІ інформує:
Земля в оренді – сплати податок
16 листопада 2017;  автор: admin

Орендна плата за здані громадянами в оренду земельні ділянки та земельні паї є доходом й оподатковуються податком на доходи фізичних осіб 18 % та військовим збором – 1,5%. Про це нагадали у Тернопільської ОДПІ.

Відповідно до Податкового кодексу податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю) є орендар.

При цьому, об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановленого законодавством з питань оренди землі.

Розмір, форма та строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, це встановлено статтею 21 Закону України № 161-XIV «Про оренду землі». Одночасно, згідно Указу Президента України № 92/2002 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян – власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)» плата за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) має становити не менше 3 % визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки чи паю.

Докладні консультації – у Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10.