Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Тернопільська ОДПІ інформує:
У 2017 році брат подарував сестрі частину квартири. Чи буде податок на доходи?
14 вересня 2017;  автор: admin

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що відповідно до ст. 174 Податкового кодексу України, об’єкти дарування подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення – вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Тож, у випадку, коли брат у 2017 році подарував своїй сестрі частину квартири, обов’язку сплати податку на доходи – не виникає.

За матеріалами Тернопільської ОДПІ