Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Тернопільська ОДПІ інформує:
Одна нерухомість і декілька власників: хто сплачує податок?
16 серпня 2017;  автор: admin

У Тернопільській ОДПІ зазначили, якщо нерухомість знаходиться у спільній частковій власності декількох осіб, сплачувати податок не нерухомість буде кожен власник за свою частку.

Тож, для прикладу, коли квартирою у 150 м² у рівних частках володіють дві особи, кожному з них належить по 75 м², то передбачена Податковим кодексом пільга на 60 м² буде для  кожного власника (квартири), і сплачувати будуть обидва за «зайві» 15 м².

При цьому, якщо нерухомість знаходиться в спільній сумісній власності кількох осіб та не розділена в натурі, сплачувати податок буде один із власників, визначений за їх спільною згодою. В такому випадку, пільга при сплаті цього податку надається такому платнику за всю загальну площу житлової нерухомості, яка перебуває у спільній власності.

У податковій нагадують, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. Протягом цього часу платник має право у випадку незгоди із визначеною сумою звернутися до податкової інспекції для звірки даних.