Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Тернопільська ОДПІ інформує:
Підприємець торгує в магазині на ринку: чи можна на першу групу єдиного податку?
14 серпня 2017;  автор: admin

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що відповідно Податкового кодексу, до першої групи платників єдиного податку відносяться фізособи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгових місць на ринках чи провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень.

У п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження №12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільгосппродукції на них», торгове місце – це площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатка тощо. Тож, до торгових місць на ринках не належать магазин та об’єкти ресторанного господарства.

Тому, фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів у магазинах, що розташовані на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.