Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Тернопільська ОДПІ інформує:
Фірма орендує в громадянина квартиру під офіс. Декларація не подається
17 березня 2017;  автор: admin

Якщо у громадянина виникли взаємовідносини, пов’язані із наданням в оренду нерухомого майна, з юридичною чи фізичною особою – підприємцем, то ані подавати декларацію, ані самостійно сплачувати податок власнику майна – не потрібно. Про це зазначили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ.

Обов’язок оподатковувати виплачений дохід буде мати орендар, адже, Податковий Кодекс наділяє його, в такому випадку, статусом «податкового агента». Ставка податку на доходи  фізичних осіб у 2017 році становить 18 % від суми такого доходу, також  утримується й 1,5 % військового збору.

Отримавши орендну плату за мінусом утриманого податку та збору, вважайте, що свій обов’язок щодо сплати  платежів та декларування – виконали.

Однак, фахівці управління наголошують, що в такому випадку необхідно буде сплачувати податок на нерухоме майно, адже, відповідно до Податкового кодексу пільги зі сплати такого податку не надаються, якщо житло використовується їх власниками з метою одержання доходів.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ