Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Тернопільська ОДПІ інформує:
Що схвилювало тернополян під час Інтернет-конференції
14 березня 2017;  автор: admin

Уже звичними стали інтернет-конференції у Тернопільській ОДПІ. Нещодавно, на одній із них платники цікавились «правилами декларування» у 2017 році. На запитання дописувачів відповідала головний державний інспектор відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ Галина Оленин.

У матеріалі висвітлені актуальні питання проведеного заходу.

 

Підприємець-єдинник продав «бус», але автомобіль жодного відношення до бізнесу не мав. Чи треба буде включати вартість продажу до доходу єдинника?

Якщо підприємець реалізує рухоме чи нерухоме майно, яке належить йому на праві власності як фізичній особі, то отриманий дохід не вважається доходом від підприємницької діяльності та не включається до складу доходу єдинника, а оподатковується податком на доходи, як це передбачає Податковий кодекс.

 

Підприємець переходить на єдиний податок з другого кварталу. Раніше, у 2016 році, був спрощенцем. Щось змінилось в датах сплати, якщо – обрано першу групу?

Платники єдиного податку першої та другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Хоча, не заборонено провести таку проплату і «наперед», за квартал, півріччя тощо.

 

Викладач, у 2016 році отримував доходи на двох роботах. Чи має він обов’язок подавати декларацію до 1 травня?

Ні, з 2017 року (за наслідками 2016 року) вже немає обов’язку подавати річну декларацію, якщо протягом року отримувались доходи від двох чи більше податкових агентів, оскільки з 1 січня 2016 року підпункт «є» пункту 176.1 статті 176, який встановлював такий обов’язок, виключено з Кодексу.  

 

Громадянин мав основне місце роботи, а протягом 2016 року одержав від двох банків проценти по депозиту. Чи повинен він декларувати доходи?

Якщо фізична особа протягом звітного року отримувала лише доходи у вигляді процентів на вклади (доходи за основним місцем роботи оподатковані роботодавцем), які нараховувалися банком, незалежно від їх кількості, то у такої фізичної особи не виникає обов’язку щодо подання податкової декларації, оскільки вказані доходи оподатковуються податковими агентами (банками) під час їх нарахування.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ