Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Тернопільська ОДПІ інформує:
Здавали в оренду житло - задекларуйте свої доходи
09 березня 2017;  автор: admin

У Тернопільській ОДПІ нагадують, що задекларувати свої доходи мають також громадяни, які працюють, наприклад, хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками тощо. Прозвітувати про отримані прибутки мають і громадяни, які здають своє житло в оренду фізичним особам.

Податок сплачується з доходів від здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. Однак, якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізособа – підприємець, то податковим агентом є саме орендар. Він і повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18 % та військовий збір – 1,5 %. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то вказані платежі сплачує орендодавець, після подання річної декларації.

Аналогічно, оподатковуються також й доходи, отримані від здавання в прокат (оренду) автотранспорту та іншого рухомого майна.

Детальні консультації щодо подання необхідних документів та особливості заповнення декларації про майновий стан і доходи, а також відвідати тренінги можна – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.


Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ