Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Почесні громадяни м. Тернополя:
Почесні громадяни м. Тернополя

СПИСОК ПОЧЕСНИХ ГРОМАДЯН М. ТЕРНОПОЛЯ

1

Голуховскі Агенор, граф – намісник Галичини, уродженець Скали

1867

2

Черкаський Овсій, д-р - посол до австрійського парламенту

1875

3

Сапєга Адам, князь

1894

4

Піпіньські Леон, граф-намісник Галичини

1903

5

Пунтшерт Людвік, бургомістр Тернополя

1905

6

Ридз-Смігли Едвард - Маршал Польщі, уродженець Бережан

1939

7

Шевчук Григорій Іванович, заступник голови Ради міністрів УРСР, колишній перший секретар Тернопільського обласного комітету Комуністичної партії України

1968

8

Йорданов Георгій, перший секретар Слівенського окружного комітету Комуністичної партії Болгарії

1968

9

Андонов Георгій, заступник голови виконавчого комітету Слівенської окружної народної ради Болгарії

1968

10

Ранков Любен, перший секретар Слівенського міського комітету Комуністичної партії Болгарії

1968

11

Йоргов Господін, голова кооперативного господарства с.Загора Слівенського округу Болгарії

1968

12

Ніколова Славка, голова общинного комітету Отєчєствєнного фронту с.Гродєц Слівенського округу Болгарії

1968

13

Домбровський Броніслав Петрович, робітник виробничого об`єднання «Тернопільгаз»

1968

14

Матвєєв Костянтин Боніфатович, ветеран війни, член КПРС з 1918р., персональний пенсіонер

1968

15

Людніков Іван Ільїн, Герой Радянського Союзу, генерал-полковник у відставці, колишній командир 81-го стрілецького корпусу

1969

16

Кучеренко Микола Пантелеймонович, Герой Радянського Союзу, полковник, колишній командир 302-ї Тернопільської стрілецької дивізії (посмертно)

1969

17

Танцоров Григорій Васильович, Герой Радянського Союзу, гвардії молодший сержант, колишній командир батареї САУ-85 (посмертно)

1969

18

Живов Анатолій Павлович, Герой Радянського Союзу, гвардії рядовий, телеграфіст взводу зв’язку 302-ї стрілецької дивізії

1969

19

Хілько Григорій Афанасійович, полковник запасу, ветеран війни

1969

20

Данчев Георгій, громадянин Болгарії

1969

21

Міхайлов Георгій, громадянин Болгарії

1969

22

Чазов Петро Михайлович, ветеран воєн, член КПРС з 1919р.

1969

23

Недєв Слава, громадянин Болгарії

1970

24

Сергель Павло Іванович. Член КПРС з 1920р., персональний пенсіонер

1971

25

Ткач Степан Йосифович. Колишній секретар виконкому Тернопільської обласної Ради депутатів трудящих, персональний пенсіонер

1972

26

Орап Іван Григорович, ветеран війни, персональний пенсіонер

1973

27

Синіцин Іван Мінович колишній заступник голови виконкому Тернопільської міської Ради депутатів трудящих, персональний пенсіонер

1973

28

Дорофєєв Захар Миколайович, колишній перший заступник виконкому Тернопільської обласної Ради депутатів трудящих, персональний пенсіонер

1973

29

Сачко Степан Михайлович, ветеран воєн, персональний пенсіонер

1974

30

Монєтов Микола Олександрович, полковник запасу, ветеран війни

1983

31

Мильчіков Володимир Васильович, Герой Радянського Союзу, викладач Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту

1983

32

Шалікова Клавдія Ільїна, колишня радистка батареї 302-ї стрілецької дивізії

1984

33

Ігнатьєв Володимир Олександрович, ветеран війни

1984

34

Дергачов Денис Гнатович, ветеран війни

1985

35

Снєжко Андрій Андрійович, ветеран війни

1985

36

Хомський Семен Михайлович, директор ремонтно-механічного заводу

1985

37

Дузь Іван Михайлович, ветеран війни

1985

38

Кудінова Ольга Іванівна, пенсіонер союзного значення, член КПУ

1985

39

Комаров Іван Архипович, голова Тернопільської міської ради ветеранів війни і праці

1989

40

Мирослав – Іван кардинал Любачівський, Блаженніший Верховний Архієпископ УГКЦ

1991

41

Мстислав (Степан Скрипник), Святійший Патріарх УАПЦ

1991

42

Степан Хмара, народний депутат України

1991

43

Олійник В’ячеслав, перший Олімпійський чемпіон збірної команди України з греко-римської боротьби

1996

44

Ющенко Віктор Андрійович, голова правління Національного банку України

1997

45

Устенко Олександр Андрійович, академік, ректор Тернопільської академії народного господарства

2001

46

Шимків Олексій Іванович, пенсіонер-будівельник

2001

47

Яремчук Роман Юліанович, президент ВАТ «Ватра»

2001

48

Любомир (Гузар), Верховний Архієпископ УГКЦ (2002)

2002

49

Герета Ігор Петрович, посмертно

2003

50

Бігуняк Володимир Васильович, проректор Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського

2003

51

Шаблій Олег Миколайович, ректор Тернопільського державного технічного університету ім. І.Пулюя

2003

52

Лук’яненко Левко Григорович, народний депутат України

2004

53

Липницький Микола Адамович, (посмертно)

2006

54

Марчук Іван Степанович, художник

2008

55

Бандера Степан Андрійович, провідник ОУН, Герой України

2010

56

Шухевич Роман Осипович, головний командир УПА у 1942-1950 рр., генерал хорунжий, Герой України

2010

57

Юрій Сергій Ілліч

2010

58

Йосиф Сліпий, Патріарх Української Греко-Католицької Церкви (посмертно)

2011

59

Кудринський Леонід Олександрович, полковник, командир Тернопілського пожежного батальйону (посмертно)

2011

60

Сапеляк Степан Євстахійович , політв’язень, письменник

2011

61

Курбас Олександр-Зенон Степанович, (Лесь Курбас), український режисер, актор, теоретик, драматург, публіцист, перекладач, народний артист УРСР (1925)

2012

62

Коновалець Євген Михайлович, полковник Армії УНР, комендант УВО, голова Проводу українських націоналістів (з 1927), перший голова ОУН

2013

63

Крушельницька Соломія Амвросіївна, українська оперна співачка

2013

64

Чепіль Данило Васильович, архітектор, працював заступником начальника управління містобудування, архітектури та кадастру

2013

65

Бас Павло Іванович, український військовик, учасник АТО

2015

66

Гурняк Віктор Петрович, український військовик, учасник АТО

2015

67

Дрьомін Андрій Сергійович, український військовик, учасник АТО

2015

68

Заплітний Дмитро Іванович, український військовик, учасник АТО

2015

69

Коломієць Федір Федорович, український військовик, учасник АТО

2015

70

Курилович Віталій Іванович, український військовик, учасник АТО

2015

71

Лотоцький Віталій Зіновійович, український військовик, учасник АТО

2015

72

Наливайчук Юрій Богданович, український військовик, учасник АТО

2015

73

Орляк Олександр Володимирович, український військовик, учасник АТО

2015

74

Римар Павло Андрійович, український військовик, учасник АТО

2015

75

Сикліцкий Назарій Олексійович, український військовик, учасник АТО

2015

76

Стефанович Віктор Володимирович, український військовик, учасник АТО

2015

77

Флекей Зіновій Миколайович, український військовик, учасник АТО

2015

78

Юркевич Андрій Михайлович, український військовик, учасник АТО (2015)

2015

79

Кульчицький Сергій Петрович, український військовик, генерал-майор, учасник АТО

2016

80

Вовк Володимир Миколайович, український військовик, учасник АТО

2016

81

Горайський Юрій Володимирович, український військовик, учасник АТО

2016

82

Думанський Михайло Ярославович, український військовик, учасник АТО

2016

83

Питак Андрій Андрійович, український військовик, учасник АТО

2016

84

Стасів Михайло Ярославович, український військовик, учасник АТО

2016

85

Яницький Володимир Ярославович, український військовик, учасник АТО

2016

86

Гоча Аробелідзе, грузинський громадський діяч м. Батумі

2016

87

Кравець Володимир Петрович, ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

2016