Підприємництво та інвестиції
Прес-служба
(0352) 52-01-31
(067) 599-25-19
Сергій Надал привітав духовеснтво та вірян УАПЦ із 100-річчям відновлення церкви
10 листопада 2017;  автор: admin

У 2017 році виповнюється 100 років з початку піднесення церковно-народного руху за відродження Української Автокефальної Православної Церкви. З цієї нагоди урочисту літургію у Кафедральному соборі Різдва Христового в Тернополі очолив Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ. По завершенню очільник Тернополя Сергій Надал привітав духовеснтво та вірян церкви та побажав присутнім, щоб Матір Божа та Господь оберігав українську державу.

«Наша православна церква є синонімом боротьби за українську незалежність. УАПЦ благословляла на боротьбу армію Української народної республіки, армію Української держави гетьмана Скоропадського. Священослужителі УАПЦ були капеланам підрозділів УПА на Холмщині, Галичниі, Волині, Поділлі, Лемківщині та Підляшші.  Тому сьогодні за героїчні вчинки священників УАПЦ, за їх вклад у незалежність України моляться усі вірні традиційних українських церков, - зазначив міський голова. - У цей великий день – сторіччя УАПЦ бажаю всім священнослужителям плідної праці для зміцнення духовності та християнських цінностей серед українців. Наша спільна праця – зробити Україну християнською державою, де християнські цінності, демократія та любов до української нації цементують українську державність».

Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ з нагоди 100-річчя початку відновлення УАПЦ та за щиру співпрацю вручив міському голові Тернополя орден Благовірного Гетьмана Петра Сагайдачного.