Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Рішення сесії міської ради:
12.06.06
08 вересня 2008;  автор: admin


Про звернення щодо визнання статусу ОУН-УПА

Міська рада ВИРІШИЛА:

1.Затвердити звернення щодо визнання статусу ОУН-УПА (текст звернення додається).

2.Направити звернення щодо визнання статусу ОУН-УПА до Президента України В.Ющенка

 

Президенту України,

Верховному Головнокомандувачу Збройних Сил України

п. В.Ющенку

 

Звернення

 

14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці українська громадськість традиційно відзначає День Українського Війська, в тому числі і річницю створення Української Повстанської Армії – УПА.

Ми переконані, що проблема державного визнання національно-визвольної боротьби ОУН-УПА за незалежність України має принципове значення для нинішньої української держави та українського народу, оскільки боротьба на теренах нашої держави тривала ще довго після її завершення.

Реальне вирішення проблеми, пов’язаної з визнанням діяльності і збройної боротьби Організації Українських Націоналістів, Карпатської Січі, Української Повстанської Армії, Української Національної Ради та Української Головної Визвольної Ради (ОУН-УПА-УНРада-УГВР) можливе в широкому контексті всієї національно-визвольної боротьби українського народу за державну незалежність протягом ХХ ст. (1900-1991 рр.). Саме такий розгляд цієї важливої соціально-політичної проблеми дозволить подолати негативні впливи колишньої колоніальної залежності України, очистить національний духовний простір від решток імперсько-совєтської ідеології і пропаганди та виявить перед цивілізованим світом дійсну правонаступність сучасної Української Держави від УНР-ЗУНР, Карпатської України, відновленої Української Держави 30 червня 1941 р., героїчної визвольної боротьби ОУН-УПА-УНРади-УГВР в 1929-1959 рр., активних дій української діаспори та руху опору 60 х рр. ХХ ст. за відновлення української державності.

Державне визнання діяльності і збройної боротьби ОУН-УПА-УНРади-УГВР стане політичною і моральною перемогою українського народу, патріотичних сил, утвердженням історичної справедливості.

За свою державну незалежність Україна заплатила високу ціну. Сотні тисяч героїв і героїнь, кращих синів і дочок України свідомо йшли на жертовну смерть під прапором національно-визвольної боротьби. Ці жертви не повинні стати марними, не поцінованими, не вшанованими в нинішній державі, де зростає нове покоління, що народилося вже в умовах свободи.

Для державного визнання боротьби ОУН-УПА-УНРади-УГВР є всі передумови. Рік тому Кабінет Міністрів України схвалив фаховий висновок робочої групи істориків Інституту історії НАНУ при Урядовій комісії з вивчення діяльності ОУН-УПА, народними депутатами розроблено проекти Закону України Про статус борців за волю України.

Тепер слово за Вами, вельмишановний пане Президенте. Пропонуємо підготувати і видати Указ про державне визнання національно-визвольної боротьби ОУН-УПА за незалежність України і встановлення державного свята – Дня Українського Війська 14 жовтня.

Подальше зволікання з вирішенням проблеми ОУН-УПА-УНРади-УГВР на державному рівні гальмує нормальний розвиток української державності, перешкоджає утвердженню українських національних цінностей в суспільстві і державі, загрожує реставрацією антиукраїнських, антидержавних сил і тенденцій.

 

Україна у нас одна! Україна понад усе!

Слава Україні!

Героям Слава!


завантажити Рішення міської ради