Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Рішення сесії міської ради:
27.01.04
08 вересня 2008;  автор: admin


РІШЕННЯ

позачергової сесії Тернопільської міської ради

 

Про грубе порушення правоохоронними органами області та міста Законів України "Про статус депутатів місцевих рад", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про інформацію"

 

27 січня 2004року група депутатів Тернопільської міської ради та місцеві журналісти мали намір взяти участь в Тернопільському обласному " громадському" форумі, що проходив у приміщенні обласного академічного драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка. Працівники правоохоронних органів під особистим керівництвом начальника УМВСУ в Тернопільській області В.Момота перешкодили у здійсненні цього наміру, застосувавши до депутатів міської ради фізичну силу.

Кваліфікуючи дії силових структур як грубе порушення Законів України "Про статус депутатів місцевих рад" , "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про інформацію”, міська рада ВИРІШИЛА:

1.Засудити дії працівників УМВСУ в Тернопільській області та міського відділу УМВСУ в Тернопільській області та розцінювати їх  як нехтування законних прав депутатів і журналістів.

2.Звернутися до Міністра внутрішніх справ України з вимогою про звільнення від займаної посади начальника  УМВСУ в Тернопільській області В.Момота.

3.Звернутися до прокурора Тернопільської області з вимогою притягнути до відповідальності осіб, винних в порушенні Законів України "Про статус депутатів місцевих рад", "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про інформацію".

4.Доручити виконавчому комітету підготувати пропозиції  щодо створення, відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міліції, яка підпорядковується міській раді.

5.Звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Генерального Прокурора України, Парламентської Асамблеї Ради Європи для вжиття заходів щодо недопущення порушень принципів Європейської Хартії місцевого самоврядування та використання правоохоронних органів для придушення демократії в Україні.

6.Оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації.

7.Контроль за виконанням рішення  покласти на постійну комісію міської ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, дотримання законодавства.

 

Про ситуацію навколо Тернопільського "громадського" форуму

 

27 січня 2004 року  обласна державна адміністрація організувала "громадський" форум, переклавши відповідальність на неіснуючий оргкомітет на чолі з ректором Тернопільської академії народного господарства С.Юрієм. Для цього були залучені адміністративні та правоохоронні органи.

„Громадський" форум претендує на те, щоб представляти Тернопільську область на загальнодержавному форумі. При цьому Тернопільська міська рада - єдиний законний представник територіальної громади - не була проінформована і запрошена до організації та участі у форумі. Час і місце проведення форуму до самого його початку трималося в таємниці.

Для громадськості залишилось незрозумілим яким чином на зібранні в драмтеатрі була виражена думка жителів Тернополя та області.

Виходячи з вищенаведеного, міська рада ВИРІШИЛА:

1.Вважати зібрання в драмтеатрі 27січня 2004року таким, що не виражає думку громадськості.

2.Доручити редакції газети „Тернопіль вечірній” оприлюднити списки оргкомітету форуму.

3.Запропонувати обласній державній адміністрації дати публічне роз’яснення у засобах масової інформації своєї позиції щодо форуму і участі в його організації та проведенні.

4.Звернутися до прокурора області з пропозицією дати правову оцінку діям обласної державної адміністрації, оргкомітету форуму, правоохоронних органів щодо підготовки та проведення форуму, недопущення депутатів міської ради, журналістів і громадськості міста на це зібрання.

5.Звернутися до громадських і політичних організацій міста з пропозицією виступити публічно з даної проблеми.

6.Провести 8 лютого 2004 року о 12 годині на Театральному майдані віче щодо ситуації, що склалася навколо Тернопільського "громадського" форуму.

Доручити виконавчому комітету провести необхідні заходи по організації віче.

7.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, дотримання законодавства.

 

завантажити Рішення міської ради