Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Мер Тернополя Сергій Надал розповів, як підготувався до усіх зимових пасток
29 жовтня 2013;  автор: admin

Минула зима, напевне, надовго запам’ятається тернополянам аномальними погодними умовами, величезною кількістю снігу і проблемами, з якими зіткнулися водії, пішоходи і комунальники. Останні намагалися справитись зі стихією, як могли. Однак це вдавалося не завжди. Чи вплинула ця ситуація на те, як комунальники готуються до нинішнього зимового періоду? Про це читачам «Номер один» розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

– Сергію Віталійовичу, чому минулого року виникла така серйозна проблема із розчищенням доріг і тротуарів від снігу та вивезенням його за межі міста?

– Минулорічна зима принесла незручності не лише тернополянам, а й жителям всієї України. Як пояснюють фахівці, у той період за добу випадала місячна норма опадів, а це вже підпадало під категорію стихійних метеорологічних явищ. Відтак ще не встигли розчистити доріг від попереднього снігопаду, як починався новий. Напевне, тому людям і здавалося, що комунальники нічого не роблять, хоча стихія просто за декілька годин встигала звести всю роботу нанівець.

Ми зробили відповідні висновки та ретельніше підготувалися до цьогорічних морозів. Наприклад, закупили додаткову техніку, змінили організацію роботи оперативного штабу по ліквідації снігових заметів. Комунальники готові працювати у цілодобовому режимі для своєчасного вивезення та прибирання снігу, тому, гадаю, стихію зможемо подолати. Але у форс-мажорних випадках все ж розраховуємо на розуміння та підтримку тернополян.

– Скільки снігоочисної техніки зараз є у місті, який процент її готовності виїхати хоч завтра на вулиці міста?

– Для прибирання міста в цей осінньо-зимовий період підготовлено 16 одиниць техніки: піскорозкидачі, трактори, автогрейдери і спецтехніка. Крім того, для потреб міста цього року придбано плужно-щіточні машини на основі МАЗ (2 одиниці) та на основі КАМАЗ (2 одиниці), один автогрейдер й один навантажувач. Частина техніки уже працює на вулицях міста – вона очищає проїжджу частину та тротуари від листя та бруду. Інша техніка пройшла відповідне обстеження та готова у разі необхідності приступити до роботи вже сьогодні.

Також цього року ми зобов’язали кожного балансоутримувача житлового фонду придбати за власні кошти спеціалізовану техніку. Як засвідчили результати проведеної перевірки, керівники 10 комунальних підприємств виставили на лінійку готовності по дві одиниці технічних засобів, готових до очистки прибудинкових територій, заїздів і проїздів до житлових будинків. КК «Коменерго» виставило 4 одиниці та плюс ще дві – для очистки тротуарів. На сьогоднішній день усі комунальні підприємства вже забезпечені технічною сумішшю для посипання прибудинкових територій, а також проїздів і заїздів до будинків.

– Які підприємства займатимуться розчищенням міста від снігу (магістральних доріг), чи укладено договори на залучення допоміжної прибиральної техніки?

– Значна кількість підприємств, організацій і установ різних форм власності виділяють на договірних засадах транспортні засоби та спеціалізовану техніку в розпорядження ТОВ «Тернопіль Комунал Сервіс», яке займається прибиранням міста. Зокрема, існують домовленості з підприємствами «Спецбуд» ВАТ «Тернопільбуд», «Міськшляхрембуд», ТОВ «Тернопільбудмеханізація», ТОВ «Техно-Буд-Центр» та іншими.

– Який відсоток робіт відповідно виконуватимуть комунальники і приватники?

– Влада міста розробила та затвердила вісім маршрутів прибирання міста від снігу та посипання вуличної мережі протиожеледними матеріалами. Кількість техніки, яка буде залучена, залежатиме від погодних умов. Сьогодні важко назвати конкретне відсоткове відношення – ми будемо залучати стільки техніки та людей, скільки буде необхідно.

– Скільки на сьогодні є запасів піщано-соляної суміші та інших витратних матеріалів, які би зменшували сніговий покрив на дорогах міста?

– Для потреб міста заготовлено 2100 кубометрів піску, 350 тонн солі та 1100 тонн шлаку. Цих запасів цілком вистачить на всю зиму.

– А чи вистачить паливно-мастильних матеріалів у разі різкого погіршення погодних умов в осінньо-зимовий період?

– На черговому засіданні виконавчого комітету ми прийняли рішення про необхідність підприємствам, що обслуговують житловий фонд міста усіх форм власності, забезпечити триденний страховий запас паливно-мастильних матеріалів. Також управлінню надзвичайних ситуацій Тернопільської міської ради доручено забезпечити страховий запас палива – 3 тонни бензину та 3 тонни дизельного пального. Якщо буде необхідність у більшій кількості паливно-мастильних матеріалів, то я впевнений, що ми зможемо відшукати можливість залучення позабюджетних коштів для забезпечення комфорту тернополян.

– З огляду на минулорічну зиму, які ділянки міста у плані розчищення від снігу виявилися найпроблемнішими?

– Такими ділянками є вулиці та зупинки громадського транспорту, які знаходяться на схилах. Це вулиці Тарнавського, Текстильна, Збаразька, Б. Хмельницького, Шептицького, Замонастирська, Мазепи, Тернопільська, Бригадна, Мирна, Винниченка, Карпенка, Коновальця, Корольова, Сахарова (від вул. Купчинського до обласної дитячої лікарні), Микулинецька, Лучаківського, С. Будного (від вул. Карпенка до вул. Шептицького), Новий Світ, Пирогова, Гоголя, Патріарха Мстислава, Морозенка, проспекти Злуки та С. Бандери. Також дуже заважають прибирати місто автомобілі, які припарковані вздовж проїжджої частини.

– Торік міська рада закликала тернополян не паркуватися на узбіччях, аби прибиральна техніка могла розчищати вулиці. Але мало хто з водіїв прислухався до цього. Як боротиметесь із проблемою паркування цієї зими?

– Дійсно, минулого року міська влада лише просила водіїв не загромаджувати транспортом узбіччя і до якихось радикальних методів не вдавалися. На жаль, чимало власників машин виявились глухими до цих прохань, внаслідок чого процес очистки вулиць утруднювався й уповільнювався. Цієї зими діятимемо більш рішуче. Оскільки правилами благоустрою міста передбачено заборону стоянки автотранспорту в дворах будинків, на зелених зонах та на проїзній частині доріг і тротуарів, управління муніципальної поліції спільно з працівниками ДАІ та житлово-експлуатаційними підприємствами оформлятимуть протоколи про адміністративне правопорушення. Також ми надіслали листи у правоохоронні органи з проханням забезпечити оперативне реагування щодо порушення Правил дорожнього руху. В крайніх випадках будемо залучати евакуатори.

– Куди вивозитиметься і де зберігатиметься вивезений з міста сніг?

– Традиційно сніг вивозитимуть у кар’єр на вулиці Микулинецькій.

– Скільки коштів закладено в бюджет на прибирання міста від снігу цієї зими?

– Кошти, які передбачені на зимове утримання міста цього року, складаються з двох частин. На перший квартал 2013 року в зв’язку з аномальними опадами з міського бюджету було виділено 4 млн. 600 тис. грн. На листопад-грудень 2013 року передбачено близько 2 млн. грн. Хоча зрозуміло, що остаточні витрати залежатимуть від погодних умов.

– Чи не трапиться такого, що гроші місто має, а казна їх не пропустить, відповідно роботи по розчистці міста будуть призупинені?

– Неналежне виконання своїх обов’язків органами Казначейства сьогодні становить серйозну загрозу для всієї міської господарки. В першу чергу, це призводить до затримки заробітної плати комунальникам. Більшість організацій навіть бояться працювати з нашими комунальними службами, бо знають про проблему з виплатою коштів. Проте, незважаючи на такий стан речей, сподіваємось, що нам вдасться знайти правильне рішення – і очистити місто від снігу, і вчасно розрахуватися за роботи.

– Чи буде Тернопіль з теплом у зимовий період?

– Опалювальний сезон у Тернополі розпочався 30 вересня – набагато раніше від планових показників (15 жовтня). Це ще раз засвідчило про нашу повну готовність до проведення опалювального періоду. І я впевнений, що ми здатні забезпечити безперебійну подачу тепла протягом усієї зими, хоч і боргуємо наразі 72 мільйони гривень НАК «Нафтогаз України» за газ.

Розрахунковий обсяг потреби у споживанні природного газу для виробництва теплової енергії для населення становить 65 354,6 тис. м куб. Згідно з Договором купівлі-продажу природного газу від 28.12.2012 року, який укладено між КП «ТМТКЕ» та НАК «Нафтогаз України», на 2013 рік закуплено 73 050 тис. м куб. Однак, враховуючи модернізацію обладнання, проведену в літній період, очікуємо, що обсяги споживання природного газу зменшаться приблизно на 15 відсотків.

Законом України «Про теплопостачання» визначено, що при недостатньому рівні оплати за природний газ може бути обмежено його постачання лише до технологічного мінімуму і лише тим суб'єктам господарювання у сфері теплопостачання, для яких тарифи встановлені на економічно обґрунтованому рівні.

– І про радісне, адже зима – це ще й багато різноманітних свят. Що цікавого готує влада міста тернополянам?

– Уже цими вихідними у Тернополі пройде перший гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда». Протягом 26-27 жовтня тернополянам презентуватимуть найкращі страви своїх закладів та галицької кухні десять рестораторів. Варитимуть на Театральному майдані і спільну страву – капусту засипану. Для гостей передбачена культурно-розважальна програма за участю місцевих гуртів та виконавців. Для дітей проводитимуть кулінарні майстер-класи та ігри. Участь у нетрадиційному поки що для міста заході зголосилися взяти 10 ресторанних закладів.

Щодо зимових свят, то, окрім традиційного відзначення новорічно-різдвяного циклу святкувань, пройде у Тернополі й загальноміське свято «День зими», а також «Хокей на озері». Минулого року ми зафіксували рекорд України, створивши найбільшу ковзанку на перлині нашого міста – тернопільському ставі. Цьогоріч ми обов’язково здивуємо тернополян іншими цікавими розвагами. Якими – хай це стане приємним сюрпризом!

 

Тижневик «Номер один»