Підприємництво та інвестиції
Міський голова м. Тернополя
Надал Сергій Віталійович

Приймальня

Графік прийому громадян

Фотоінформація
Перша сесія Тернопільської міської ради сьомого скликання
Сергій Надал: «До Дня Незалежності та Дня міста городяни побачать Тернопіль оновленим»
17 серпня 2012;  автор: admin


Тернополяни готуються зустріти два головних свята серпня — День незалежності та День міста. До цих дат відбувається серйозне приготування всієї міської господарки. До щорічного планового переліку робіт з благоустрою та ремонту вулиць, дворів, житлових багатоповерхівок, додались масштабні справи, яких місто чекало десятиліттями.

Триває реконструкція фонтанів у сквері біля Театрального майдану. Капітально ремонтуються вулиці Валова та Гайова, міст на Микулинецькій. Вперше ремонтуються сходи перед палацом культури «Березіль», відновлюється набережна Тернопільського ставу. Споруджується пам’ятник Незалежності України.

Поза сумнівами — за кілька днів місто постане перед тернополянами суттєво оновленим. Першими зможуть оцінити нове обличчя міста гості Чемпіонату світу з водно-моторного спорту. Завдяки минулорічному успіху, цей захід на Тернопільському ставі став центральним елементом популяризації Тернополя в Україні та світі.

Детальніше про це спілкуємось з міським головою Тернополя Сергієм Надалом.

 

Центральна частина міста на реконструкції – тернополян очікують приємні сюрпризи

 

Сергію Віталійовичу, про пам'ятник Незалежності, як символ великого вкладу тернополян у національно-визвольну боротьбу за українську державність, було багато публікацій у пресі. Чи встигає міська влада завершити спорудження монумента до свят?

 

Справді цей пам'ятник має величезне значення для міста. Він важливий для вшанування минулого і буде знаком для майбутнього. Планувалось, що його спорудження відбудеться за народні кошти, без залучення бюджетного фінансування. Хочу відзначити, що міській раді пощастило залучити для виконання робіт будівельну організацію, яка зголосилась пожертвувати для спорудження пам’ятника частину своїх коштів. Громадяни і підприємці вже зібрали частину суми. Збір коштів триває і я вчергове звертаюсь до тернополян з закликом підтримати будівництво пам'ятника Незалежності власними внесками.

Загальна вартість монументу становить 630 тисяч гривень, з яких вже зібрано 230 тисяч. Найбільшими жертводавцями на сьогодні є Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (100 тисяч грн.), ТОВ «Речовий ринок» (80 тисяч грн.), «Райффайзен Банк Аваль» (5 тисяч грн.).

Станом на сьогодні уже завершено спорудження постаменту пам’ятника і через декілька днів розпочнеться встановлення колони і монументу. Всі будівельні і монтажні роботи відбуваються згідно попередньо затвердженого графіку.

Відкриття пам’ятника Незалежності заплановано на 23 серпня. Дата обрана не випадково, адже в цей день ми святкуємо День державного прапора. Монумент Незалежності України і прапор, що майорить на Театральному майдані, становитимуть єдину архітектурну цілісність.

 

Архітектурну цілісність Театрального майдану також довершать реконструйовані фонтани. Є інформація, що ці фонтани будуть не прості, а з якимось цікавим сюрпризом...

 

Фонтани у центрі міста були і є улюбленим місцем відпочинку кількох поколінь тернополян. На жаль, за кілька десятиліть експлуатації, і парапети і самі фонтанні конструкції зазнали руйнування і потребували капітального ремонту. Якимись косметичними змінами і дрібними ремонтами вже не можна було нічого змінити.

На капітальну реконструкцію з міського бюджету було виділено 2 160 000 гривень. За ці кошти повністю перебудовано всю фонтанну систему, змонтовано водообмін закритого циклу, що дозволить економити енергоносії. Архітектурну конструкцію споруджено за новим дизайном з довговічних матеріалів.

На тернополян чекає декілька приємних сюрпризів. У нових фонтанах застосовані новітні технології. Тепер поблизу них можна буде не тільки відпочити, насолоджуючись прохолодою води, а й послухати музику і помилуватися різнокольоровою підсвіткою.

Згідно з проектом, у центрі головного фонтану із граніту трьох кольорів буде виготовлено пелюстки квітки терену, а навколо – бутони. На алеї тепер буде більше лавок. Все це тернополяни зможуть побачити уже під час святкування Дня міста.

 

Якою ми побачимо вулицю Валову після ремонту?

 

Вулиця Валова є однією з найдавніших вулиць Тернополя, з нею пов'язана вся міська історія. Завдяки тому, що вона є пішохідною, вона стала вулицею зустрічей, вулицею, яка асоціюється з мистецтвом. Це одна із візитних карток міста.

Сьогодні на Валовій тривають роботи із встановлення нової зливної каналізаційної системи. А загалом відбувається комплексна реконструкція. Вулиця Валова після проведення ремонтних робіт також трохи змінить своє обличчя. У вечірній час вона набуде особливого шарму і таємничості завдяки підсвітленню знизу. Також будуть відремонтовані фасади давніх будинків. Основна маса бруківки буде збережена і викладена наново, окрім тієї, що стала непридатною. Оновлену Валову ми відкриємо у День Незалежності. На її реконструкцію із міського бюджету виділено 1 900 000 гривень.

 

На набережній Тернопільського ставу тривають ремонтні роботи, яких не було протягом кількох десятиліть

 

Минулого року до проведення Чемпіонату Європи з водно-моторного спорту було очищено внутрішню водойму парку імені Тараса Шевченка, вперше за багато років було відновлено освітлення парку реконструйованими ліхтарями. Але ми бачимо, що у цьому році роботи з упорядкування набережної продовжились. Що нового ми побачимо до кінця серпня?

 

Набережна і парк імені Шевченка чекали ремонтів та реконструкцій давно. Унікальне озеро, перлина в центрі міста, яка може привабити і туристів і інвесторів, потребувала серйозної уваги з боку міської влади. Змагання на Тернопільському ставі стали подією, яка дала нам додатковий поштовх для роботи.

Чемпіонат світу із водно-моторного спорту є важливою подією в житті міста. Вона привертає увагу до міста не лише на загальнонаціональному, а і на міжнародному рівнях. До нас приїдуть спортсмени та вболівальники з десятків країн. Поза сумнівами, територію навколо ставу треба привести до належного вигляду. Минулого року глядачами змагань були більше тридцяти тисяч людей. Думаю, що цьогоріч їх буде більше.

Зараз усі сили кинуті на реконструкцію набережної, про яку від 60-х років минулого століття лише говорили. Днями завершуються роботи з реконструкції «Острівця кохання». На місці старого асфальту з’явилася нова бруківка. Відремонтовано міст, який з’єднує острівок з набережною. Завершується відновлення альтанки, встановлюються нові лавочки. Реконструкція передбачає і ремонт підпірної стінки, яка у деяких місцях практично сповзла в озеро.

Розпочато роботу зі спорудження смуги причалів для швартування яхт і катерів. Усі роботи з реконструкції Набережної будуть завершені до 15 серпня. На ремонт всієї набережної потрібно понад 10 мільйонів гривень. Поки що із міського бюджету було виділено шість мільйонів на найнеобхідніші ремонтні роботи.

Окрім того, у парку імені Шевченка уже працює безкоштовний Wi-Fi інтернет. Сьогодні відповідне обладнання встановлюють у решті парків міста, і до кінця серпня безкоштовний Інтернет буде в усіх паркових зонах Тернополя.

 

Ми були свідками безпрецедентних робіт з очищення ставу, які відбувались влітку цього року. Комунальникам міста довелось навіть спускати воду зі ставу...

 

Низка складних робіт була здійснена працівниками житлово-комунальної галузі міста. Фахівці проводили очисні роботи у важкодоступних місцях і на крутих схилах берегової смуги з боку парку «Загребелля». Тепер прибережна зона ставу очищена від рослинності, пластикових пляшок, паперу, автомобільних шин. Завдяки роботам, проведеним працівниками КП «Об’єднання парків», вперше за багато років проведене очищення прибережної території та набережної ставу вздовж парку імені Шевченка аж до дамби.

 

Цього року — сезон реалізації масштабних проектів

 

На якій стадії перебувають ремонтні роботи мосту на вулиці Микулинецькій?

 

Ремонту мосту на Микулинецькій — складний і тривалий. Сам шляхопровід є складною спорудою і має стратегічне значення для транспортної системи міста.

Роботи ведуться КП обласної ради «Архбудсервіс» і повинні завершитись до початку листопада цього року. Складність полягає в тому, що багато робіт пов’язані із інженерними комунікаціями — на цьому об’єкті прокладено кабелі Укртелекому, Укрзалізниці. Загальна вартість ремонту становить 4 мільйони 200 тисяч гривень. На жаль, Уряд не дав відповіді щодо надання субвенцій для реконструкції цього стратегічного об’єкту, тому місто змушене було взяти ці роботи на себе. Виконавчий комітет міської ради прийняв зміни до титульного списку ремонтів об’єктів шляхо-мостового господарства, відтак з бюджету міста виділено один мільйон 970 тисяч гривень.

 

Розкажіть, будь ласка, скільки часу триватиме реконструкція сходів біля палацу культури «Березіль»?

 

Сходи перед «Березолем» були в аварійному стані, оскільки збудовані ще у 1978 році. Міський палац культури є осередком культурно-мистецького життя не лише міста, а і регіону.

Міська рада прагнула не тільки відновити сходи, а й надати їм нового вигляду. Згідно із розробленим проектом, територію сходів звузять і доповнять т.зв. «альпійськими гірками» та рекламними «сітілайтами». Відтак у ПК «Березіль» з’явиться можливість рекламувати заходи, які в ньому будуть відбуватися.

На реконструкцію сходів потрібно 840 тисяч гривень. Поки що з міського бюджету на їх ремонт виділено 540 тисяч гривень. На наші звернення щодо співфінансування з обласного бюджету або держбюджету відповіді не надійшло. Питання про виділення додаткових коштів на ремонтні роботи буде невдовзі винесено на чергову сесію міської ради. Сподіваюся на підтримку і розуміння депутатів, адже в цьому культурно-мистецькому закладі відбуваються масштабні концерти, зустрічі і презентації.

Сходи потребують ретельної реконструкції, тому їх ремонт завершиться наприкінці жовтня – на початку листопада. Також буде здійснено ремонт дахового покриття.

 

Не можемо оминути також питання поточних ремонтів, зокрема — житлових багатоповерхівок, а також дворів і вулиць міста. Що вдалось зробити цього року, коли завершаться заплановані роботи?

 

Ми намагаємось не просто ремонтувати те, що давно назріло, а і поступово змінювати обличчя міста, надавати йому рис європейського міста. Багато зроблено для освітлення дворів будинків, реконструкції старих та встановлення нових спортивних і дитячих майданчиків. Особливу увагу організацій, що обслуговують житловий фонд, звертаємо на питання благоустрою і прибирання, поточні ремонти під'їздів і ліфтів.

Цього року, порівняно з минулими роками, в місті вдалось зробити немало. Зокрема, на вулиці Коперника виконано робіт на 527 тисячі гривень, - залишилося встановити турнікетне огородження. Триває ремонт на вулиці Кривоноса, - сьогодні завершується облаштування бордюрів та фігурних елементів бруківки на пішодній частині. Зроблено капітальний ремонт зовнішнього освітлення вулиць Проектної, Оболоня, Громницького на суму 187 тисяч гривень.

Активно ведеться ремонт покрівель. Роботи завершені уже в будинках по вул. Микулинецька, 113, вул. Лепкого, 10, вул. Київська, 10, 4, вул. 15 Квітня, 6, 8, вул. Купчинського, 9, бульвар П. Куліша, 1, вул. Генерала Тарнавського, 2, вул Братів Бойчуків, 15, вул. Слівенська, 9, проспект Ст. Бандери, 27, вул. Київська, 9, вул. О. Довженка, 7, вул. Лесі Українки, 12, вул. Злуки, 25. вул. Симоненка, 3, вул. В. Великого, 10.

Окрім того, з міського бюджету виділено мільйон гривень для закупівлі матеріалів та надання послуг з ремонту асфальтобетонного покриття прибудинкових територій. Роботи виконані по вул. Київська, 18, вул. 15 Квітня, 7, вул. В. Симоненка, 4, вул. Чалдаєва, 13, 17, вул. Живова, 28, а доходять до завершення на вул. Симоненка, 1, вул. Київській, 8, пр. Злуки, 55. Завершуються капітальний ремонт стін і фундаментів житлового будинку №28 на бульварі Данила Галицького. Також отримано дозвіл на початок ремонтних робіт на вулицях Глибока Долина, Тернопільська, Приміська, виготовлено проектно-кошторисну документацію та здано на експертизу проект ремонтних робіт на вулицях Бенцаля, Болюха, Київська, виготовлено проекти на встановлення світлофорних об’єктів та реконструкцію перехрестя вулиць Г.Мазепи- М.Кривоноса-Бережанська-Львівська.

 

Бачимо, що цього року міській владі вдалось зробити чимало, щоб разом з громадою міста гарно зустріти головне свято країни та День міста.

 

Скільки б не зробили в минулому, все одно будемо жити новими планами, майбутніми справами. Така людська природа – хочеться сподіватись і прагнути до кращого. До кращого рівня життя тернополян, комфортної роботи транспорту і житлово-комунальної сфери, якісної освіти і медицини. Нам є куди рости – західні сусіди показують нам приклад. І тернополяни гідні кращого життя. Бо ми народ працелюбний і сумлінний.

День міста – це своєрідний підсумок. В Тернопіль приїжджає чимало гостей, повертаються городяни з відпусток, школярі і студенти з канікул, тому хочеться до свята встигнути багато. Сподіваюсь, і тернополяни і гості отримають від оновлення міста лише позитивні емоції та враження.